Veletrh Czech rail Days 2023 Ostrava

15.8.2023

Jako každý rok jsme se zúčastnili železničního veletrhu Czech Rail Days v Ostravě, který se konal 6.6.- 8.6.  2023. K vidění byly nakolejovací zařízení Hegenscheidt MDF a další komponenty, které slouží pro vyprošťování lokomotiv, speciální zařízení a různé typy podvozků.  na veletrhu bylo vystaveno také zařízení Kompakt, umožňující bezpečnou manipulaci s nakolejovaným vozidlem.

Celé zařízení  se pohybuje po traverze, která je položena přes kolej, zatímco na tzv. trámové podpěře je na dvou svislých zdvihacích válcích (pro názornost nastavených na různé výšky) uloženo inkriminované vozidlo.

Trámová podpěra je i s vozidlem posouvána po traverze vodorovným hydraulickým válcem, jehož čep se seshora zasouvá do příslušných kruhových otvorů v traverze po každém přiblížení nakolejovaného vozidla ke koleji. Tímto způsobem je nahrazena dosud obvyklá, avšak velmi nebezpečná činnost pracovníků
nehodového vlaku, kteří museli pod nakolejovaným vozidlem ručně zasouvat svislý čep do otvorů v traverze. v divizi nakolejovacích systémů firmy Hegenscheidt-MFD), zdrojem výkonu pro hydrostatické čerpadlo je benzínový agregát.

Zde je potřeba upřesnit, že popisované zařízení se používá při „prostém“ vykolejení, např. na výhybce nebo na seřaďovacím nádraží či na tramvajovém svršku, kde je k dispozici přiměřeně rovná plocha; pro případy, kdy jsou vozidla již v hodně šikmé poloze či daleko od koleje, je nutno přivolat nehodový jeřáb. Celý systém je ovládán dálkově z bezpečné vzdálenosti od vozidla.

Naše produkty zaujali širokou veřejnost, ale i odborníky a specialisty v oboru železniční a kolejové techniky.

Napsali o nás : V železničním magazínu č. 6.

Článek Hegenscheidt MDF v železničním magazínu (pdf.)